niedziela, 12 czerwca 2016

Karciany Pamiętnik #10 Głupiec 0

Ogólnie pamiętnik miał funkcjonować 
na zasadzie: jedna karta na dzień. 
Jednakże narobiłam sobie sporych 
zaległości. A lekcje trzeba nadrabiać. 

Przed państwem... 
Głupiec!

 ☆.。.:*・°☆.。.:*・°☆
☆.。.:*・°☆.。.:*・°☆


Po raz drugi goszczę w swoim pamiętniku kartę Arkan Wielkich. Lecz kartę Głupca określiłabym mianem jednej z ważniejszych kart w talii. 
Wcześniej miałam już styczność z tą kartą, jednak to wcale nie ułatwia mi zadania. Karty Arkan Wielkich przedstawiają (jak sama nazwa wskazuje) sprawy wielkie, sprawy ważne, ogromnej wagi. O tych kartach nie da się, a raczej nie powinno pisać krótko. 
Karta głupiec posiada dwojaką numerologię. Raz stoi pod cyfrą 0, a raz pod cyfrą XXII, w zależności od rozkładu. Głupiec otwiera, bądź zamyka Wielkie Arkana.  
Pamiętnik piszę jednak po to, by skupiać się na symbolice Nicoletty Ceccoli, a Głupiec w jej stylu, jest dosyć trudną kartą. 


☆.。.:*・° Infantylność .:*・°☆

To jedna z głównych cech postaci przedstawionej na tej karcie. Cyfra zero oznacza nową przygodę, zaczynanie wszystkiego od nowa. Gdy człowiek rozpoczyna nowy etap swojego życia może  czuć się jak małe dziecko zagubione w świecie. 
Głupiec w talii Ceccoli przedstawiony jest w formie zabawki. Artystka pokazuje w ten sposób ważne cechy głupca, czyli: dziecinność, brak doświadczenia, zagubienie w wielkim świecie. 


☆.。.:*・° Kółeczka .:*・°☆

Zabawka ta wyposażona jest w malutkie kółka, które służą jej do poruszania się. Głupiec to wędrowiec. Porusza się po świecie, nabywając coraz więcej doświadczenia. To taki bard, minstrel  czy rybałt. Podróżuje po świecie, spełnia swoje pasje. Może to zwiastować podróże, początek jakiegoś nowego etapu w naszym życiu. Konieczność przystosowania się do nowego miejsca, przeprowadzka. Kojarzy mi się to również z samorealizacją.Głupiec patrzy w przyszłość, idzie przed siebie. Realizuje swoje pasje i zainteresowania. Rozwija się, przemienia, nabywa doświadczenia, choć nadal jest tylko infantylnym wędrowcem. 


 ☆.。.:*・° Czapeczka  :*・°☆

Postać głupca prawie zawsze nosi na swej głowie błazeńską czapkę. Tak również jest tutaj. Dlaczego błazen? Mi ten zawód kojarzy się głównie z wolnością i możliwością podróżowania po świecie. Bard - artysta jest wolny. Zwiedza świat, by się samorealizować i oddawać pasji. Nikt go nie powstrzymuje, może on śmiało wertować karty świata i czerpać z nich tyle ile potrafi. 

Postać błazna to postać marzyciela. Bujającego w obłokach romantyka. Ceccoli średnio wyszło przedstawienie głupca w ten sposób. Wszystko sprowadza się do postaci zabawki. To z niej trzeba wyciągnąć wszystkie te informacje. 


Rada dla Błazna: Krocz ostrożnie przez świat, nie bujaj w obłokach bo przegapisz coś ważnego.
Słowa klucze dla Błazna: Marzycielstwo, infantylność, początek czegoś nowego, nabywanie doświadczenia.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz